Prijava

TRENERJEV BLOG STRAŽA – 7.DEL

natisni PDF

SANJSKI DAN – KI SMO SI GA PRED MNOGIMI LETI ZAŽELELI, DA SE ZGODI

V soboto so bili na sporedu še spusti za vse kategorije. Prva se je v boj podala članska ekipa v postavi Marko Mihelič, Peter Vugrinec, Jan Petković in Jan Avsenik. Vmesne čaše smo merili na treh mestih. Že po 5' so naši imeli majhno prednost in tako nadaljevali naprej. Na polovici proge je že bila prednost več kot 20''.

Do konca je ta prednost znašala 33'' do RUS-1 in še dodatnih 13'' do BIH-1. Zaradi slabšega nastopa CZE-1 smo osvojili tudi naslov v skupni razvrstitvi.

Naslednja je štartala ekipa U19 v postavi Matija Krštinc, Bor Zupančič, Andraž Pirc in Žiga Šenica. Čeprav so se hrabro borili so na koncu osvojili 4.mesto v spustu. Tudi v skupnem seštevku so osvojili 4.mesto (le 2 točki za 3.mestom).

V zadnji skupini so štartali še dve ekipi U23 (1) v postavi Denis Dragovič, Jan Avsenik, Miha Mazovec in Jan Petković ter U23 (2) v postavi Žiga Šenica, Jan Košmerl, Jan Zupančič in Marijan Krštinc. Druga ekipa je osvojila 4. mesto. Prva pa postavila izjemen čas in zmagala. Njihov čas bi zadostoval pri članih celo za 3.mesto. Tudi v skupnem seštevku so prepričljivo zmagali.

Zvečer na podelitvi smo šele dojeli kaj smo dosegli. V moški konkurenci smo Slovenci preostanku Evrope pustili le drobtinice. V U23 smo konkurenci prepustili zmago samo v slalomu, v članski konkurenci pa v slalomu in dvobojevanju. Skupaj kar 7 naslovov evropskih prvakov v teh dveh kategorijah, katerem smo dodali še enega v U19 v slalomu in dvojno zmago v U23 v šprintu.

Še leta 2012 v Lipnem, ko smo poslušali Češko himno, smo sanjali o tem, da se bo kdaj vrtela tudi naša Zdravljica. Sedaj se je to uresničilo. Postali smo najmočnejša raftarska velesila v Evropi in to Straža s 3000 prebivalci.